MOFT2019 Entry List  
    
Entry list for Womens Epee

1  Rachel  BARNES       SURREY UNIVERSITY    GBR  
2  Catherine  BOWD [40]       CELTIC SWORD    GBR  
3  Susan Ann  BROOKS [40]       BATH SWORD    GBR  
4  Harriet  BURGESS [N]       LANCASTER UNIVERSITY    GBR  
5  Karina  CALDERON BROWN [40]       HARROGATE    POL  
6  Zoe  COUNTER [18]       EDINBURGH    GBR  
7  Emma  DUXON       CHILWELL BLADES    GBR  
8  Dana  FIELDING [18]       WEST FIFE    GBR  
9  Miriam  FIGGE       EDINBURGH    GER  
10  Daisy  FONICIELLO       EDINBURGH    GBR  
11  Jessica  FORSE [18]       FOUR OF CLUBS    GBR  
12  Justine  GEROUDET       LEON PAUL EPEE    GBR  
13  Eve  GOLDEN [18]       NEWCASTLE    GBR  
14  Lucy  GRANT [18]       WEST FIFE    GBR  
15  Karen  GRANT [40]       WEST FIFE    GBR  
16  Lilly-ann  GRAYSON [18]       LIVERPOOL    GBR  
17  Marilyn  HARDY [40]       CHILWELL BLADES    GBR  
18  Sarah  HARVEY       EDINBURGH    GBR  
19  Hannah  HEAPS [18]       MARSHALL FENCING    GBR  
20  Jacqueline  HIBBERT [40]       CITY    GBR  
21  Victoria  HIDE       NEWCASTLE    GBR  
22  Rukia  HILL       LEICESTER UNIVERSITY    GBR  
23  Anna  HILLS       CHILWELL BLADES    GBR  
24  Aeryn  HINDLE [18] [N]       FOUR OF CLUBS    GBR  
25  Amy  HUGHES       BANGOR UNIVERSITY    IRL  
26  Nicola  HULL [40]       LEON PAUL EPEE    GBR  
27  Jane  HUTCHISON [40]       BATH SWORD    GBR  
28  Ellie  JACKSON [18]       SKIPTON    GBR  
29  Rosalind  KELLY       UNIVERSITY OF CHESTER    GBR  
30  Suzannah  KERRY [40]       IPSWICH    GBR  
31  Viktoria  KOCH       EDINBURGH    SUI  
32  Maarja  KONRAD       MALVERN    EST  
33  Kathleen  LOUW       NEWCASTLE UNIVERSITY    GBR  
34  Mariette  MASON [40]       LEON PAUL EPEE    GBR  
35  Grace  MICHELL [18]       SCARISBRICK SWORDS    GBR  
36  Sophia  NEOPHYTOU [18] [N]       SCARISBRICK SWORDS    CYP  
37  Niamh  NOBLE [18]       MALVERN    GBR  
38  Keira  PAPADOPOULOS [18]       EDINBURGH    GBR  
39  Erin  PEDLER [18]       BRIXTON    GBR  
40  Alexandra  POWELL       MALVERN    GBR  
41  Georgia  QUINN       LIVERPOOL UNIVERSITY    GBR  
42  Kathryn  REED [40]       DERBYSHIRE EPEE ACADEMY    GBR  
43  Camille  RICHON       LIVERPOOL UNIVERSITY    FRA  
44  Isobel  RUTHERFORD       BATH SWORD    GBR  
45  Louise  SADLER [18]       MALVERN    GBR  
46  Carole  SEHEULT [40]       LASZLOS FENCING    GBR  
47  Constance  SIMMONDS [18]       ABINGDON VALE    GBR  
48  Lorna  SMITH [40]       STRATHCLYDE UNIVERSITY    GBR  
49  Bethania  SORIANO       BRIXTON    GBR  
50  Sarah  SPICE       MALVERN    GBR  
51  Alex  STEWART [18]       WEST FIFE    GBR  
52  Emma  STEWART [18]       WEST FIFE    GBR  
53  Paula  SULLIVAN [40]       FOILED AGAIN    GBR  
54  Maggie  TAIT [40]       ORKNEY    GBR  
55  Maria-theresia  WALACH       FECHTUNION LINZ    AUT  
56  Abigail  WATKINS [18]       MALVERN    GBR  
57  India  WILSON [18]       FOUR OF CLUBS    GBR  
 


Key -   [18] Under 18 Fencer   [40] Veteran   [N] Novice   

Note that accepted entries are in alphabetical order and reserves are in order of receipt of entry




 
Return to top