MOFT2019 Results - Women’s Epee  
    
 Rank   Name   First name   Nat   Club 
 1   POWELL   Alexandra   GBR   MALVERN 
 2   PAPADOPOULOS   Keira   GBR   EDINBURGH 
 3   GRANT   Lucy   GBR   WEST FIFE 
 3   HIDE   Victoria   GBR   NEWCASTLE 
 5   KOCH   Viktoria   SUI   EDINBURGH 
 6   RICHON   Camille   FRA   LIVERPOOL UNIVERSITY 
 7   WILSON   India   GBR   FOUR OF CLUBS 
 8   HEAPS   Hannah   GBR   MARSHALL FENCING 
 9   FONICIELLO   Daisy   GBR   EDINBURGH 
 10   WATKINS   Abigail   GBR   MALVERN 
 11   COUNTER   Zoe   GBR   EDINBURGH 
 12   GEROUDET   Justine   GBR   LEON PAUL EPEE 
 13   HULL   Nicola   GBR   LEON PAUL EPEE 
 14   HARVEY   Sarah   GBR   EDINBURGH 
 15   PEDLER   Erin   GBR   BRIXTON 
 16   GOLDEN   Eve   GBR   NEWCASTLE 
 17   STEWART   Alex   GBR   WEST FIFE 
 18   SADLER   Louise   GBR   MALVERN 
 19   JACKSON   Ellie   GBR   SKIPTON 
 20   BARNES   Rachel   GBR   SURREY UNIVERSITY 
 21   SORIANO   Bethania   GBR   BRIXTON 
 22   SIMMONDS   Constance   GBR   ABINGDON VALE 
 23   SPICE   Sarah   GBR   MALVERN 
 24   DUXON   Emma   GBR   CHILWELL BLADES 
 25   HUTCHISON   Jane   GBR   BATH SWORD 
 26   HILLS   Anna   GBR   CHILWELL BLADES 
 27   FORSE   Jessica   GBR   FOUR OF CLUBS 
 28   MASON   Mariette   GBR   LEON PAUL EPEE 
 29   REED   Kathryn   GBR   DERBYSHIRE EPEE ACADEMY 
 30   WALACH   Maria-Theresia   AUT   FECHTUNION LINZ 
 31   BOWD   Catherine   GBR   CELTIC SWORD 
 32   FIELDING   Dana   GBR   WEST FIFE 
 33   GRAYSON   Lilly-Ann   GBR   LIVERPOOL 
 34   GRANT   Karen   GBR   WEST FIFE 
 35   RUTHERFORD   Isobel   GBR   BATH SWORD 
 36   FIGGE   Miriam   GER   EDINBURGH 
 37   HIBBERT   Jacqueline   GBR   CITY 
 38   CALDERON BROWN   Karina   POL   HARROGATE 
 39   NOBLE   Niamh   GBR   MALVERN 
 40   HILL   Rukia   GBR   LEICESTER UNIVERSITY 
 41   HINDLE   Aeryn   GBR   FOUR OF CLUBS 
 42   BROOKS   Susan Ann   GBR   BATH SWORD 
 43   STEWART   Emma   GBR   WEST FIFE 
 44   TAIT   Maggie   GBR   ORKNEY 
 45   MICHELL   Grace   GBR   SCARISBRICK SWORDS 
 46   LOUW   Kathleen   GBR   NEWCASTLE UNIVERSITY 
 47   BURGESS   Harriet   GBR   LANCASTER UNIVERSITY 
 48   SMITH   Lorna   GBR   STRATHCLYDE UNIVERSITY 
 49   QUINN   Georgia   GBR   LIVERPOOL UNIVERSITY 
 50   KERRY   Suzannah   GBR   IPSWICH 
 51   HARDY   Marilyn   GBR   CHILWELL BLADES 
 52   KELLY   Rosalind   GBR   UNIVERSITY OF CHESTER 
 53   HUGHES   Amy   IRL   BANGOR UNIVERSITY 
 54   SULLIVAN   Paula   GBR   FOILED AGAIN 


Best Veteran
Nicola Hull

Best Under 18 Fencer
Keira Papadopoulos

Best Novice
Aeryn Hindle


Last 64 Tableau

Pools




 
 
Return to top